اولین کارگاه توانمند سازی راهنمایان گردشگری؛ روش شناسی پاسخگویی به سوالات دینی، استان تهران (انگلیسی-فارسی)

اولین کارگاه توانمند سازی راهنمایان گردشگری؛ روش شناسی پاسخگویی به سوالات دینی، استان تهران (انگلیسی-فارسی)
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

اولین کارگاه توانمند سازی راهنمایان گردشگری؛ روش شناسی پاسخگویی به سوالات دینی، استان تهران (انگلیسی-فارسی)

به همت جامعه راهنمایان ایران و با حضور حجت الاسلام میرفندرسکی، اولین کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات دینی گردشگران خارجی هجدهم اسفندماه 1398 در تهران برگزار شد.


به همت جامعه راهنمایان ایران و با حضور حجت الاسلام میرفندرسکی از راهنمایان گردشگری تاریخی فرهنگی، اولین کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات دینی گردشگران خارجی هجدهم اسفندماه 1398 در تهران برگزار شد.

بایسته های پاسخگویی به سوالات دینی گردشگران خارجی

پاسخگویی به سوالات دینی گردشگران خارجی صرفا ترجمه اموزه های دینی به یک زبان خارجی نیست.
باید توجه داشته باشیم که برای انتقال و تبیین آموزه های دینی می بایست ضمن آشنایی با مخاطبین مختلف با رویکردهای ملی، فرهنگی و دینی بتوانیم آموزه ها دینی را در قالب متناسب برای مخاطبین خود تبیین کنیم. بی تردید روش گفتگوی دینی برای یک گردشگری خارجی چینی زبان، کاملا متفاوت با یک گردشگری اروپای غربی و یا آمریکای لاتین است.
موسسه آوای فطرت با سابقه چندین ساله از فعالیت در صنعت گردشگری و همچنین آشنایی با آموزه های دینی، در تلاش است گام موثری برای تبیین و توانمند سازی راهنمایان در عرصه گردشگری دینی بردارد.

مخاطبین این کارگاه چه افرادی هستند؟

راهنمایان گردشگری و افرادی که با غیر مسلمانان تعامل دارند، ضرویست که برای پاسخگویی به سوالات دینی غیر مسلمانان روش شناسی آن را نیز بدانند، البته این بدین معنا نیست که راهنما کار یک مبلغ دینی را انجام دهد، بلکه راهنما به عنوان یک متخصص ایران شناسی، باید روش گفتگوی دینی را مسلط باشد.

محتوای کلی کارگاه چیست؟

این کارگاه ضمن بیان مبانی دینی در تعامل با غیر مسلمانان، به تبیین روش های گفتگوی دینی می پردازد. همچنین درباره پرسش و پاسخ سوالات دینی پرتکرار گردشگران خارجی گفتگو می شود.

آمادگی برای برگزاری کارگاه

آیا می توان درخواست برگزاری این کارگاه را در استان های دیگر داشت؟
استان ها و موسسات آموزشی که علاقه مند به برگزاری این کارگاه ها برای راهنمایان خود هستند می توانند با تماس با شماره تلفن: 09192525055 برای برگزاری کارگاه های توانمند سازی دینی تماس حاصل فرمایند.

 

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف